10.Sınıf Dil ve Anlatım Yazılı Soruları ve Cevapları 2016

Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi
Türk dili ve edebiyatı dersi kitap cevapları, ders notları, yazılı soruları ve test sorularını kapsar.

10.Sınıf Dil ve Anlatım Yazılı Soruları ve Cevapları 2016

10.sınıf dil ve anlatım dersi dokümanlarının tamamını sitemizde bulabilirsiniz. Dil ve anlatım 10.sınıf yazılı sınav sorularını da sitemizde bulabilirsiniz. 2016-2017 eğitim öğretim yılı ortaöğretim 10.sınıf dil ve anlatım yazılı sınav sorularının tamamı sitemizde yer alacaktır. Daha önceki yılların yazılı sınav soruları sitemizde zaten bulunmaktadır. Bu eğitim öğretim yılı için ise daha özgün daha yeni yazılı sorularını sitemizde paylaşıyoruz.

Lise 2 dil ve anlatım yazılıları için sitemizde DİL VE ANLATIM 10 kategorisinde ayrı bir kategori açtık. Bu kategoriyi ziyaret ederek 1.dönem ve 2.dönem yazılı sorularını sitemizin bu kategorisinden takip edebilirsiniz.

10.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

1.dönem dil ve anlatım 10 yazılı sınav soruları için belli konular belirlenmiştir. Tartışma, tartışma türleri, sunum, anlatımda konu ve tema gibi konulardan soru çıkabilecek 1.dönem 1.yazılı sınavı için yepyeni sınav soruları hazırladık. Hazırladığımız bütün sınav sorularının da cevap anahtarı bulunmaktadır. 10.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak 10.sınıf dil ve anlatım yazılı sorularına ulaşabilirsiniz.

10.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 2.Yazılı Soruları

Bu eğitim öğretim yılında 10.sınıf dil ve anlatım dersi son kez okutulacaktır. Seneye Türk dili ve edebiyatı dersi adı altında Türk edebiyatı dersi ile birleştirilecektir. Ocak ayının ikinci haftasında yapılacak olan 10.sınıf dil ve anlatım 2.yazılısı için 20 veya 25.soruluk testler sorulmaktadır. cemalaksoy.org olarak yeni hazırladığımız lise 2 dil ve anlatım yazılı sorularını cevap anahtarlarıyla beraber paylaşıyoruz. 10.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak dil ve anlatım 10.sınıf 2.yazılısı sorularına ulaşabilirsiniz.

10.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 1.Yazılı Soruları

Örnek yazılı sorularını çözmek öğrencilere çok büyük fayda sağlayacaktır. Sınav öncesi pratik yapma imkanı elde eden öğrenciler, sınavda da soruları çok kolay çözebilecektir. Ortaöğretim 10.sınıf dil ve anlatım 2.dönem yazılısı için birçok yazılı örneklerini sitemizde sizlerle paylaşıyoruz. Dil bilgisinin temel konularının bulunduğu bu sınıf seviyesinde sözcük türlerini iyi idrak etmek gerekir. 10.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak 10.sınıf dil ve anlatım 2.dönem yazılıları bölümüne ulaşabilirsiniz.

10.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

Sitemizdeki yazılı soruları sadece öğrencilere yönelik değildir. Öğretmen arkadaşlarımız da soruları inceleyerek kendi sınavlarında öğrencilere sorabilirler. Örnek yazılı sorularımızın tamamının cevap anahtarı da mevcuttur. Haziran ayında yapılacak olan 10.sınıf dil ve anlatım 2.yazılısı genellikle test olarak yapılmaktadır. Öğreniclerin bu sınavda başarılı olabilmesi için konuları çok iyi idrak etmesi gerekir. Ayrıca konularla ilgili bol bol örnek soru çözmeleri gerekir. 10.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak dil ve anlatım 10.sınıf 2.yazılısı örneklerine ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver