10.Sınıf Türk Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları

Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi
Türk dili ve edebiyatı dersi kitap cevapları, ders notları, yazılı soruları ve test sorularını kapsar.

10.Sınıf Türk Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları

2016-2017 eğitim öğretim yılıyla beraber Türk edebiyatı 10 dersi yazılı soruları ve cevaplarını paylaşmaya devam ediyoruz. Bir önceki eğitim öğretim yılında paylaştığımız yazılı sınav sorularının yanı sıra bu eğitim öğretim yılında daha yeni ve özgün sınav sorularını sizlerle paylaşıyoruz.

10.sınıf Türk edebiyatı dersinde Türk edebiyatının dönemleri, Türk edebiyatının dönemlere ayrılmasındaki ölçütler, destan dönemi, destan dönemi ürünleri, yazılı edebiyat dönemi, geçiş dönemi, geçiş dönemi eserleri gibi konulardan 1.yazılı sınavda sorular çıkmaktadır.

10.sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

Kasım ayı içerisinde yapılacak Türk edebiyatı 10 1.yazılı sınavı, yukarıdaki konuları kapsamaktadır. Bu konulardan farklı tarzlarda sorular karşınıza çıkabilir. Test soruları olabileceği gibi klasik, doğru-yanlış, boşluk doldurma soru tarzlarıyla da karşılaşabilirsiniz. 10. Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları için tıklayabilirsiniz.

10.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları

Ocak ayının ilk haftasında veya ikinci haftasında yapılacak olan Türk edebiyatı 10.sınıf 2.yazılısı, genellikle test ağırlıklı sorulardan oluşmaktadır. 20 soruluk 10.sınıf Türk edebiyatı test soruları için sitemizdeki örnek yazılı sorularını çözebilirsiniz. Her yazılı sınavın cevap anahtarı da sitemizde bulunmaktadır. İsterseniz 10.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak yazılı sorularına ulaşabilirsiniz.

10.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 1.Yazılı Soruları

Divan edebiyatı, halk edebiyatı gibi İslami dönem Türk edebiyatının ayrıntılı işlendiği 2.dönem Türk edebiyatı 10.sınıf dersinde çok çeşitli sorular karşınıza çıkabilir. Konu çeşitliliğinin arttığı bu dönemde divan edebiyatı ile ilgili birçok bilgi sınavlarda karşınıza çıkabilir. Yine halk edebiyatı ile ilgili kafiye, redif bulma gibi teknik konular da sınavlarda sorulmaktadır. 10.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları için yazıya tıklayabilirsiniz.

10.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

2016-2017 eğitim öğretim yılının son sınavı mayıs ayının son haftası veya haziran ayının ilk haftası yapılmaktadır. 10.sınıf Türk edebiyatı 2.dönem 2.yazılısı için öğrencilerin birçok konuya çalışması gerekmektedir. 20 veya 25 soruluk test sorularından oluşan 10.sınıf Türk edebiyatı 2.yazılısı, öğrenciler için hayati bir önem taşımaktadır. 10.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları için tıklayabilirsiniz.