11.Sınıf Dil ve Anlatım Yazılı Soruları ve Cevapları

Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi
Türk dili ve edebiyatı dersi kitap cevapları, ders notları, yazılı soruları ve test sorularını kapsar.

11.Sınıf Dil ve Anlatım Yazılı Soruları ve Cevapları

Öğretici metinlerin yoğun olarak işlendiği 11.sınıf dil ve anlatım dersi aynı zamanda dil bilgisi konularının ayrıntılı olarak ele alındığı bir derstir. Noktalama işaretleri, ses bilgisi, yazım kuralları, anlatım bozukluğu ve cümle bilgisi gibi önemli konuların işlendiği bu derse ait sitemizde özgün  yazılı soruları bulunmaktadır.

Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi olan cemalaksoy.org'da sadece yazılı sorularını değil 11.sınıf dil ve anlatım ders notları, test soruları, kitap cevapları gibi birçok dokümanı da bulabilirsiniz.

11.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

Metinlerin sınıflandırılması, öğretici ve sanatsal metinlerin özellikleri, günlük, mektup, anı gibi konulardan 11.sınıf dil ve anlatım 1.dönem 1.yazılısı hazırlanmaktadır. Test, klasik, doğru yanlış, boşluk doldurma gibi farklı soru tarzlarından sorular karşınıza çıkabilmektedir. Hazırladığımız yazılı sınav sorularının tamamının cevap anahtarı bulunmaktadır. 11.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak dil ve anlatım 11.sınıf 1.yazılı sınav soru ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

11.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 2.Yazılı Soruları

Ortaöğretim dil ve anlatım 11.sınıf 2.yazılı sınavı ocak ayı içerisinde yapılmaktadır. Test usulü ile yapılan bu sınavda dil bilgisi konularından da soru sorulmaktadır. Öğrenciler için önemli olan bu sınav için sitemizdeki benzer yazılı soru örneklerini çözerek bu sınavlara daha iyi hazırlanabilirsiniz. Telafi sınavının da olduğu bu sınav için iyi hazırlanmak gerekir. Yazılı sorularımızın cevap anahtarı da bulunmaktadır. 11.Sınıf Dil ve Anlatım 1.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak lise 3 dil ve anlatım yazılı sorularına ulaşabilirsiniz.

11.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

bir konuyu iyi anlayabilmek, anladığın konuyu unutmamak için o konuyla ilgili çok soru çözmek gerekir. Ancak bu şekilde o konu akılda iyi kalabilir, o konuyla ilgili sınavlarda çıkan sorular kolaylıkla yapılabilir. Sitemizde ortaöğretim 11.sınıf dil ve anlatım 2.dönem yazılıları ile ilgili çok sayıda örnek yazılı soruları bulunmaktadır. 11.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak dil ve anlatım 11 yazılı soruları indir aşamasına geçebilirsiniz.

11.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

Sitemizin ana sayfasında yer alan DİL VE ANLATIM 11 kategorisine girerek buradaki Dil ve Anlatım Yazılı Soruları ve Cevapları 2016-2017 yazısına tıklayarak tüm 11.sınıf yazılı sorularına ulaşabilirsiniz. Dönem dönem ayırdığımız ve birçok yazılı örneği paylaştığımız sitemizde cevap anahtarları da bulunmaktadır. 11.Sınıf Dil ve Anlatım 2.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak lise 3 dil ve anlatım 2.yazılı örneklerini inceleyebilirsiniz.

Cevap Ver