11.Sınıf Milli Edebiyat Dönemi Test Soruları ve Cevapları

11.Sınıf Milli Edebiyat Dönemi Test Soruları ve Cevapları

Türk edebiyatının önemli kollarından biri olan Milli Edebiyat, Tanzimat ve Servet-i Fünun Edebiyatı ile başlayan Batılılaşma sürecinin farklı bir ekolde devam ettiği dönemdir. Ömer Seyfetttin, Ali Canip Yöntem ve Ziya Gökalp tarafından çıkarılan Genç Kalemler dergisinde Ömer Seyfettin'in Yeni Lisan makalesinin yayımlamasıyla başlayan Milli Edebiyat Dönemi, Cumhuriyet'in ilanına kadar devam eder.Türk kültürününe özgü kavram ve ideolojinin, sanat ve edebiyat anlayışının yoğunlukta olduğu bu dönem Türk edebiyatının renkli, canlı dönemlerinden biri olmuştur.

Türk edebiyatı, dil ve anlatım, Türkçe derslerine ait her türlü dokümanın bulunduğu cemalaksoy.org sitesi olarak Milli Edebiyat Dönemi konu testlerini sizlere sunuyoruz. Hazırladığımız Milli Edebiyat test sorularını sitemizde onliene çözebileceğiniz gibi bilgisayarınıza veya telefonunuza da word belgesi olarak indirebilirsiniz.

Öğretmen arkadaşlar Milli Edebiyat test sorularını bilgisayara indirdikten sonra hiçbir düzenleme yapmadan çıktısını alabilir, çoğaltabilir. Bizim amacımız öğretmen ve öğrenci arkadaşlarımızın işini kolaylaştırmaktır.

Milli Edebiyat Dönemi soru bankası dosyası içinde bulunan konu testlerimiz aşağıda sıralanmıştır. Bu testlerin üzerine tıklayarak rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz. İster onleine çözersiniz, isterseniz de indirebilirsiniz.

Milli Edebiyat Dönemi Konu Testi Çöz-1

Milli Edebiyat Dönemi Konu Testi Çöz-2

Milli Edebiyat Dönemi Konu Testi Çöz-3

Milli Edebiyat Dönemi Konu Testi İndir-1

Milli Edebiyat Dönemi Konu Testi İndir-1

Cevap Ver