11.Sınıf Türk Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları

Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi
Türk dili ve edebiyatı dersi kitap cevapları, ders notları, yazılı soruları ve test sorularını kapsar.

11.Sınıf Türk Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları

Ortaöğretim Türk edebiyatı 11.sınıf dersine ait dokümanlarının tamamını sitemizde bulabilirsiniz. Yazılı sorularını paylaştığımız bu yazımızda Türk edebiyatı 11 dersi birinci dönem, ikinci dönem yazılı sorularını ayrı ayrı kategorilendirdik.

11.sınıf Türk edebiyatı yazılı sorularının tamamına bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yazılı sorularının bulunduğu bölüme ulaşmak için ana sayfada TÜRK EDEBİYATI 11 kategorisine ulaşmanız yeterlidir. Burada bulunan 11.Sınıf Türk Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları 2016-2017 yazısına tıklayarak yazılı sınav sorularına ulaşabilirsiniz.

11.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

Yenileşme dönemi, Tanzimat Fermanı, Tanzimat Edebiyatının oluşumu gibi konuların yer aldığı Türk edebiyatı 11.sınıf 1.yazılısı için özgün, yeni sınav soruları hazırladık. Birbirinden farklı soruları çözerek sınavlarınıza daha iyi hazırlanabilirsiniz. 11.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak lise 3 Türk edebiyatı yazılı sorularına ulaşabilirsiniz.

11.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı Soruları

Ocak ayında yapılacak olan ortaöğretim 11.sınıf Türk edebiyatı 1.dönem 2.yazılısı, genellikle test formatında hazırlanan sorulardan oluşmaktadır. 20 veya 25 soruluk testler ile öğrenciler dönem boyunca öğrendiklerini sınav esnasında uygulayabilme imkanı elde etmiş olacaklar. Tanzimat edebiyatının ayrıntılı işlendiği 1.dönemde sınavda da Tanzimat edebiyatından sorular sorulacaktır. 11.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak Türk edebiyatı 2.yazılısı için örnek soruları inceleyebilirsiniz.

11.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 1.Yazılı Soruları

Türk edebiyatı 11.sınıf 2.dönem konularında Servet-i Fünun Edebiyatı, Fecr-i Ati Edebiyatı ve Milli Edebiyat vardır. Bu dönem edebiyatlarının ayrıntılı işlendiği 2.dönem yazılı soruları da öğrenciler için son derece önemlidir. Lise 3 Türk edebiyatı 2.dönem 1.yazılısı için sitemizde çok sayıda yazılı örnekleri bulunmaktadır. 11.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak Türk edebiyatı 2.dönem yazılı soruları örneklerini inceleyebilirsiniz.

11.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

Sitemizdeki yazılı soruları öğrencilere sınav öncesi pratik yapma, benzer soruları çözme imkanı sunmaktadır. Öğretmen arkadaşlarımız için ise hazırlayacakları sınavlar için soru havuzu imkanı sunmaktadır. Bazı yazılı sorularımızı isterseniz indirebilirsiniz. İndirilen yazılı sorularını açmak için RAR veya ZİP programlarına ihtiyacınız olabilir. Türk edebiyatı 2.dönem 2.yazılısı için sitemizdeki örnek yazılı sorularını inceleyebilirsiniz. 11.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak lise 3 Türk edebiyatı 2.dönem yazılı sınavı örnek sorularını inceleyebilirsiniz.