12.Sınıf Türk Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları 2016

Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi
Türk dili ve edebiyatı dersi kitap cevapları, ders notları, yazılı soruları ve test sorularını kapsar.

12.Sınıf Türk Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları

Ortaöğretim 12.sınıf Türk edebiyatı yazılı sorularını cemalaksoy.org sitesi olarak sizlerle paylaşıyoruz. 3 senedir paylaştığımız yazılı soru örneklerine bu eğitim öğretim yılında daha yeni ve özgün soru örneklerini de ekliyoruz. Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının ayrıntılı ele alındığı 12.sınıf Türk edebiyatı, her dönem ikişer sınav olarak uygulanmaktadır.

12.sınıf öğrencileri için özellikle de LYS Edebiyat sınavına girecek öğrenciler için bu sınavlar çok ehemmiyet taşımaktadır. Yazılı sınavlar öncesi iyi pratik yaparak hem yazılı sınavlarınıza iyi hazırlanabilirsiniz hem de LYS EDEBİYAT için pratik yapma imkanı kazanmış olursunuz.

12.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 1.Yazılı Soruları

Lise 4 türk edebiyatı 1.yazılısı için sitemizde örnek yazılı soruları bulunmaktadır. BU örnek yazılı sorularını çözerek sınavlarınıza hazırlabilirsiniz. Yazılı sorularının cevap anahtarı da bulunmaktadır. Başka bir sorunuz olduğunda yorum bölümünden ulaşabilirsiniz. 12.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak lise 4 Türk edebiyatı 1.dönem yazılıları alanına ulaşabilirsiniz.

12.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı Soruları

Cumhuriyet dönemi öğretici metinleriyle beraber Cumhuriyet dönemi şiir hareketleri ve şairleri konularından 1.dönem 2.yazılısı yapılmaktadır. 20 veya 25 soruluk test ile Türk edebiyatı 12.sınıf 2.yazılısı yapılmaktadır. Öğrencilerin bu sınava iyi hazırlanması gerekir. 12.Sınıf Türk Edebiyatı 1.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak Türk edebiyatı 2.yazılı örnekleri bölümüne ulaşabilirsiniz.

12.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 1.Yazılı Soruları

Sitemizdeki yazılı soru örnekleri hem öğrencilere hem de öğretmen arkadaşlarımıza yöneliktir. Öğretmen arkadaşlarımız isterlerse kendi sınavlarında bu soruları kullanabilirler. Her yazılı sınav soru örneğinin cevap anahtarı da bulunmaktadır. Yazılı soru örneklerini paylaşırken hepsinin cevap anahtarlı olmasına dikkat ediyoruz. 12.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 1.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak Türk edebiyatı 12.sınıf yazılı örnekleri bölümüne ulaşabilirsiniz.

12.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 2.Yazılı Soruları

12.sınıf öğrencileri LYS'ye hazırlandıklarından son yazılıları erken de yapabilmektedir. 12.sınıf Türk edebiyatı 2.yazılısı yine test olarak yapılmaktadır. Bu sınavda öğrencilerin karşısına çıkacak soruların aynısı veya benzerleri LYS Edebiyat testinde çıkabilir. Bu nedenle öğrenciler bu sınava iyi hazırlanması gerekir. 12.Sınıf Türk Edebiyatı 2.Dönem 2.Yazılı Soruları ve Cevapları yazısına tıklayarak Türk edebiyatı 12 yazılı sınav örnekleri bölümüne ulaşabilirsiniz.