9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Dersi 2016-2017

 9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Dersi 2016-2017

Milli Eğitim Bakanlığı, 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olmak üzere Türk edebiyatı, dil ve anlatım derslerinin Türk dili ve edebiyatı adı altında birleştirilerek okutulmasına karar vermiştir. Bu karara göre 2016-2017 eğitim öğretim yılında 9.sınıfta okutulacak dersin adı Türk dili ve edebiyatı dersi olmuştur. Mevcut karara göre dil ve anlatım dersi haftada 2 saat, Türk edebiyatı dersi haftada 3 saat olarak okutulmaktaydı. 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren ise Türk dili ve edebiyatı dersi 5 saat olarak okutulacaktır. Sonraki eğitim öğretim yıllarında kademeli olarak 10, 11, 12.sınıflarda da bu karar uygulanacaktır.

Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi olan cemalaksoy.org, 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı dersine ait özgün yazılı soruları ve cevapları, ders notları, konu testleri, konu slaytları, ders kitabı cevapları gibi birçok içeriği sizlere sunuyor. Sitemizde mevcut Türk edebiyatı, dil ve anlatım derslerine ait dokümanlar bulunmaktadır. Bunun yanı sıra 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren geçerli olacak lise 1 Türk dili ve edebiyatı dersine ait yukarıda zikrettiğimiz dokümanları da bulacaksınız.

Sitemizin ana sayfasında yer alan Türk Dili ve Edebiyatı 9 kategorisini ziyaret ederek ders kitabı cevapları, yazılı sınav soruları, test soruları, konu sunuları gibi birçok kategoride içeriğe sahip olabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı dokümanlarının linkleri aşağıda listelenmiştir. İstediğiniz doküman için ilgili yazının üzerine tıklamanız yeterlidir.

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 1.DönemYazılı Soruları ve Cevapları

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı 2.DönemYazılı Soruları ve Cevapları

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Notları

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Konu Testleri

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Konu Slaytları

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları

Cevap Ver