9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları

Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi
Türk dili ve edebiyatı dersi kitap cevapları, ders notları, yazılı soruları ve test sorularını kapsar.

9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Yazılı Soruları ve Cevapları

2016-2017 eğitim öğretim yılıyla beraber ortaöğretimde dil ve anlatım, Türk edebiyatı dersleri birleştirilerek Türk dili ve edebiyatı dersi adı altında toplanmıştır. 9.sınıflarda 2 saat olan dil ve anlatım dersi ile 3 saat olan Türk edebiyatı dersi Türk dili ve edebiyatı dersi ile haftada 5 saat olarak okutulacaktır. Türk dili ve edebiyatı dersi 2016-2017 eğitim öğretim sezonunda 5 saat olarak okutulacaktır.

Yeni müfredata göre hazırlanmış olan Türk dili ve edebiyatı dersi dil ve anlatım, Türk edebiyatı ders konularından harmanlaştırılmış konuları barındırmaktadır. 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren de kademeli olarak diğer 10, 11, 12.sınıflarda da bu birleştirme işi devam edecektir.

Türk dili ve edebiyatı dersi yazılı soruları da yepyeni bir kimlik kazanacaktır. Sil baştan hazırlanan bir dersin yazılı sınav soruları da bariz değişiklik gösterecektir. Yeni 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı dersi müfredatına göre hazırlanmış örnek yazılı soruları ve cevaplarını Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi olan cemalaksoy.org sitesinden takip edebilirsiniz.

Baraj dersi olan ve sorumlulukla geçilebilen önemli bir ders olan Türk dili ve edebiyatı dersi yazıları sınav sorularını itina ile hazırladık. Doğru-yanlış, çoktan seçmeli (test), eşleştirme, klasik olarak hazırladığımız yazılı örneklerini çözerek Türk dili ve edebiyatı yazılı sınavlarına hazırlanabilirsiniz.

Türk dili ve edebiyatı dersi 1.dönem ve 2.dönem olmak üzere ayrı ayrı hazırladığımız yazılı soru örneklerini Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerimiz de rahatlıkla sınavlarda kullanabilirler. Her yazılı sorusunun altında indir yazısına tıklayarak yazılı sorularını indirebilirsiniz.

9.Sınıf Türk dili ve edebiyatı 1.dönem 1.yazılı soruları ve cevapları

9.sınıf Türk dili ve edebiyatı 1.dönem 2.yazılı soruları ve cevapları

9.sınıf Türk dili ve edebiyatı 2.dönem 1.yazılı soruları ve cevapları

9.sınıf Türk dili ve edebiyatı 2.dönem 2.yazılı soruları ve cevapları

5 YORUMLAR

  1. Yazılı sorularının dağılımı nasıl olacak? Edebiyat, dil ve anlatım, yazma (KOMPOZİSYON ) DAĞILIMI 90'LI YILLARDAKİ GİBİ Mİ olacak acaba? İlginiz için teşekkürler.

  2. Teşekkür ederim. Yıllık plandaki konuların dağılımına göre ilk yazılıda (iletişim, dil kültür; edebi eserin özellikleri, dil aileleri ve Türkçenin gelişimi, yazım kuralları, ses bilgisi , öykü ) gibi konulardan 80 puanlık bir yazılı hazırlamaya karar verdim. 20 puanlık da metin yazmaya ayırdım.

Cevap Ver