Açık Öğretim Lisesi ( AÖL) Türk Edebiyatı Dersi

Açık Öğretim Lisesi ( AÖL) Türk Edebiyatı Dersi

Eğitim öğretim faaliyetleri sadece okulla sınırlandırılamayacak kadar önem arz eder. Evet, okullar belirli çağlardaki vatandaşların kendilerini geliştirebileceği, gerekli bilgi donanımına sahip olabileceği kurumlardır. Bu kurumlarda her yıl milyonlarca öğrenci eğitim öğretim faaliyetine katılmaktadır. Ancak bazı sebeplerden dolayı bu eğitim öğretim kurumlarına devam edemeyen nice gençlerimiz de vardır. Bu gençler, Milli Eğitim Bakanlığının örgün eğitim dışında kalan gençlere yönelik eğitim öğretim faaliyetlerini yürüttüğü yaygın eğitim bünyesinde veya yeni tabirle yaşam boyu öğrenme faaliyeti içerisinde yer alan Açık Öğretim Kurumlarıdır.

Açık Öğretim Lisesi derslerinden olan Türk edebiyatı dersi farklı dönemlerde farklı isimlerle adlandırılmıştır.8 döneme ayrılan Açık Öğretim Lisesi’sinde (AÖL)  sekiz ayrı Türk edebiyatı dersi sorumlu tutulmuştur. Türk edebiyatı 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 olmak üzere isimlendiren Türk edebiyatı dersi sekiz derse bölünmüştür.

Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi olan cemalaksoy.org sitesinde açık lise Türk edebiyatı derslerine ait ders notlarını, test sorularını, çıkmış soruları bulabilirsiniz. Türk edebiyatı dersine ait her türlü dokümanı sitemizde paylaşmayı hedefliyoruz. Şimdiye kadar daha çok Türk edebiyatını genel olarak paylaşmayı amaçladık. Daha sonra ise lise öğretimini dışarıdan devam ettirmek zorunda kalan öğrencilerimizin işini daha da kolaylaştırmak amacıyla cemalaksoy.org sitemizin bir kategorisini AÖL Türk edebiyatına ayırmaya karar verdik. Bu amaçla açık lise Türk edebiyatı 1,2,3,4,5,6,7,8 derslerine ait ders notları, konu anlatımı, test soruları gibi birçok dokümanı sizlere sunuyoruz.

Aşağıda AÖL Türk edebiyatı dersine ait sitemizde bulunan dokümanları sınıflandırdık. Türk edebiyatı dersini dönem dönem ayırarak belirttik. Açık Lise Türk edebiyatına ait dokümanları tanıttığımız bu tanıtım yazımızda istediğiniz dokümana aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 1 Ders Notları

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 2 Ders Notları

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 3 Ders Notları

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 4 Ders Notları

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 5 Ders Notları

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 6 Ders Notları

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 7 Ders Notları

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 8 Ders Notları

Açık Öğretim Lisesi Seçmeli Türk edebiyatı dersine ait örnek test sorularımızı çözmek için aşağıdaki bağlantılara tıklamanız yeterli olacaktır. Test sorularını ister sitemizde online olarak çözebilir isterseniz de Word belgesi olarak indirebilirsiniz.

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 1 Test Soruları Çöz

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 2 Test Soruları Çöz

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 3 Test Soruları Çöz

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 4 Test Soruları Çöz

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 5 Test Soruları Çöz

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 6 Test Soruları Çöz

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 7 Test Soruları Çöz

Açık Lise ( AÖL ) Türk Edebiyatı 8 Test Soruları Çöz

 

2 YORUMLAR

Cevap Ver