Dil ve Anlatım Test Soruları ve Cevapları

Dil ve Anlatım Test Soruları ve Cevapları

Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi olan cemalaksoy.org, birçok okul dokümanının yanı sıra test soruları alanında da büyük bir özveri ile hareket etmektedir. Sitemizde 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf ve 12.sınıf dil ve anlatım derslerine uönelik hazırlanmış konu testlerini bulabilirsiniz. Hazırladığımız test sorularını ister sitemizde onliene olarak çözebilir isterseniz PDF olarak indirebilirsiniz. 

Türk dili ve edebiyatı öğretmeni arkadaşlarımız hazırladığımız testleri bilgisayarlarına rahatlıkla indirebilirler. Dil ve anlatım konu testleri PDF formatında indirilmektedir. İndirdiğiniz dil ve anlatım testlerini üzerinde hiçbir değişiklik ihtiyacı duymadan yazıcıdan çıktısını alabilirsiniz. Bizim amacımız sadece sitede test soruları bulundurmak değildir. Bizim amacımız derste veya destekleme kurslarında öğrencilere daha rahat test çözme imkanını kolaylaştırmaktır. 

Ortaöğretim dil ve anlatım dersi lise 1, lise 2, lise 3, lise 4 seviyelerine uygun dil ve anlatım konu testlerini büyük bir titizlikle hazırladık. Hazırladığımız testlerin cevap anahtarını da oluşturmaya ve farklı bir yerde bulundurmaya karar verdik. Bu amaçla istediğiniz testin cevap anahtarına ulaşmak isitiyorsanız cemalaksoy.org sitemizin ana sayfasında bulunan TEST CEVAPLARI kategorisini ziyaret etmelisiniz.

Aşağıda ortaöğretim 9.sınıf, 10.sınıf, 11.sınıf ve 12.sınıf dil ve anlatım dersine ait konu konu hazırlanmış test sorularını bulabilirsiniz. Ulaşmak istediğiniz konuyla ilgili test sorularına ulaşmak için ilgili konunun üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. 

9.Sınıf Dil ve Anlatım Test Soruları ve Cevapları

Sözcükte Anlam Test-1

Anlam Bilgisi Test-1

Paragraf Bilgisi Test-1

Paragraf Bilgisi Test-2

Cümlenin Öğeleri Test-1

Ses Olayları (Ses Bilgisi) Test-1

10.Sınıf Dil ve Anlatım Test Soruları ve Cevapları

Anlatım Bozuklukları Test-1

Anlatım Bozuklukları Test-2

Fiil Çatısı Test-1

Sözcük Türleri( Sıfatlar) Test-1

Sözcük Türleri Test-1

Anlatım Yöntem ve Teknikleri Test-1

11.Sınıf Dil ve Anlatım Test Soruları ve Cevapları

Ses Bilgisi-Yazım Kuralları Test-1

Cümle Yapısı Test-1

Cümle Yapısı Test-2

Metin Türleri Test-1

Öğretici Metin Türleri Test-1

12.Sınıf Dil ve Anlatım Test Soruları ve Cevapları