Lise 9, 10, 11, 12. Sınıf Türk Edebiyatı Ders Notları

Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi
Türk dili ve edebiyatı dersi kitap cevapları, ders notları, yazılı soruları ve test sorularını kapsar.

 Lise 9, 10, 11, 12. Sınıf Türk Edebiyatı Ders Notları

Ortaöğretim Türk edebiyatı dersi konu anlatımı ve ders notlarını cemalaksoy.org sitesi olarak sizlere sunuyoruz. Türk edebiyatı dersi 9. sınıf, 10. sınıf, 11. sınıf ve 12.sınıf müfredatlarına göre hazırlanmış ders notlarımızı takip edebilirsiniz.

Hazırlamış olduğumuz ders notlarımız Türk edebiyatının başlangıçtan günümüze olan tarihsel gelişimi ve geçirmiş olduğu dönemleri kapsamaktadır. Bu dönemlerin ayrıntılı şekilde ele alınıp her dönemin temsilcileri de anlatılmıştır.

9. sınıf Türk edebiyatı dersinde güzel sanat etkinliği olan edebiyatın diğer bilimlerle ilişkisi, şiir bilgisi, olay çevresinde oluşan metinler ile göstermeye bağlı metinler ele alınmıştır. 10. sınıf Türk edebiyatı dersinde Türk edebiyatının İslamiyet öncesi Türk edebiyatı evresi ile İslami dönem evresi ele alınmıştır. Halk ve divan edebiyatı ayrıntılı olarak işlenmiştir.

11. sınıf Türk edebiyatı dersinde Tanzimat edebiyatı, Servetifünun edebiyatı, FEcri Ati edebiyatı ve Milli edebiyat dönemleri anlatılmıştır. 12. sınıf Türk edebiyatı dersinde ise cumhuriyet dönemi Türk edebiyatı dönemi anlatılmıştır.

cemalaksoy.org sitesi olarak hazırlamış olduğumuz Türk edebiyatı ders notları sayesinde LYS, KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi(ÖABT) Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği sınavlarında karşınıza çıkabilecek soruları da daha kolay çözebilirsiniz. Türk edebiyatı ders notlarımız, Açıköğretim Lisesi sınavlarında Türk edebiyatı dersi( 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7,8) sınavında karşınıza çıkabilecek soruları da kapsamaktadır. Türk dili ve edebiyatı ve Türkçe derslerine kaynak site olan cemalaksoy.org, Türk edebiyatı, dil ve anlatım ve Türkçe dersleri ile ilgili her türlü dokümanı sizlerle paylaşmaktadır. 

Aşağıda Türk edebiyatıyla ilgili sitemizde bulanan konular listelenmiştir. İstediğiniz konuyla ilgili bilgi sahibi olmak için ilgili konunun üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. İster konuyu sitemizde görüntüleyebilirsiniz, istersenmiz de sayfanın altında bulunan İndir butonuna tıklayarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Türk Edebiyatı Ders Notlarına Ulaşmak İçin Tıklayınız.

Cevap Ver