Ortaöğretim Lise Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları 2016-2017

Ortaöğretim Lise Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları 2016-2017

2016-2017 eğitim öğretim yılında dil ve anlatım derslerinden biri ortadan kalkmıştır. 9. Sınıf dil ve anlatım dersi, Türk edebiyatı dersi ile birleşerek Türk dili ve edebiyatı dersi adını almıştır. 10. Sınıf dil ve anlatım, 11.sınıf dil ve anlatım, 12.sınıf dil ve anlatım dersleri ise bu eğitim öğretim yılında aynen devam etmektedir. Kademeli olarak bu sınıf seviyelerindeki dil ve anlatım dersleri de Türk edebiyatı dersiyle birleştirilecektir. Edebiyat öğretmeni Cemal Aksoy’un Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi olan cemalaksoy.org sitesi sayesinde ortaöğretim dil ve anlatım derslerinin kitap çözümlerine ulaşabilirsiniz. Bu eğitim öğretim yılında ders kitaplarında çok büyük değişiklik yoktur. En büyük değişiklik 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı ders kitabında olmuştur. Diğer sınıf seviyelerindeki ders kitaplarında ise aynı müfredat programı devam etmektedir. İsterseniz 2016-2017 ders kitaplarını ve bu ders kitaplarının hangi yayınevi tarafından çıkarıldığını inceleyelim.

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları

MEB yayınları tarafından basılan 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı öğretim materyali biraz gecikmeyle öğretmen ve öğrencilerle buluşmuştur. Yeni öğretim programına göre hazırlanmış yeni 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı ders kitabı MEB yayınları tarafından hazırlanmıştır. Türk edebiyatı dersi ile dil ve anlatım derslerinin birleştirilmesiyle oluşan bu ders kitabında 9. Sınıf dil ve anlatım konularından noktalama işaretlerinin kullanıldığı yerler, kültür, dil, dil ile kültür arasındaki ilişki, Türkçenin ses özellikleri, Türkçenin tarihsel gelişimi ve dönemleri, yapısına göre isimler, ses olayları, ek ve kök bilgisi vb. birçok dil bilgisi konusu yer almaktadır. Okuma, yazma, sözel iletişim hedeflerine göre dizayn edilmiş ders kitabının cevaplarına sitemizin ana sayfasında yer alan Türk Dili ve Edebiyatı 9 kategorisinden ulaşabilirsiniz. İsterseniz 9.SINIF TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI DERS KİTABI MEB CEVAPLARI bağlantısına tıklayarak da ders kitabı cevaplarına ulaşabilirsiniz.

 

10. Sınıf Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları Yıldırım Yayınları

YILDIRIM yayınları tarafından 2016-2017 eğitim öğretim yılında ders kitabı olarak okutulacak dil ve anlatım 10 ders kitabı cevaplarını sitemizde bulabilirsiniz. Bu yayınevinin yanı sıra bir önceki eğitim öğretim yılında okutulan ve ÖĞÜN yayınları tarafından çıkarılan ders kitabı bu eğitim öğretim yılında da bazı illerde okutulmaktadır. Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi cemalaksoy.org olarak hem YILDIRIM yayınları hem de ÖĞÜN yayınları kitap cevaplarını sizlere sunuyoruz. Bu kitaplarda yer alan etkinlik soruları, değerlendirme soruları, ünite sonu ölçme ve değerlendirme soruları gibi birçok kitap çözümlerini sitemizde bulabilirsiniz. Ders kitabı çözümlerine ulaşmak için sitemizin ana sayfasında yer alan DİL VE ANLATIM 11 kategorisine tıklamanız yeterlidir. İsterseniz 10. SINIF DİL VE ANLATIM DERS KİTABI YILDIRIM CEVAPLARI bağlantısına tıklayarak ders kitabı cevaplarına ulaşabilirsiniz.

 

11. Sınıf Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları Yıldırım Yayınları

Bir önceki eğitim öğretim yılında TUTKU yayıncılık tarafından çıkarılan dil ve anlatım 11 ders kitabı bu eğitim öğretim yılında YILDIRIM YAYINLARI tarafından çıkarılmıştır. Edebiyat Öğretmeni Cemal Aksoy’un hazırladığı dil ve anlatım 11.sınıf ders kitabı cevapları sayesinde istediğiniz sayfanın kitap cevaplarına ulaşabilirsiniz. 11. Sınıf dil ve anlatım Tutku yayıncılık cevaplarına da sitemizin ana sayfasında yer alan DİL VE ANLATIM 11 kategorisinden ulaşabilirsiniz. Sanatsal ve öğretici metinlerin özellikleri, öğretici metin türlerinin ayrıntılı olarak ele alındığı bu ders kitabındaki etkinlik, anlama yorumlama, hazırlık, değerlendirme sorularının cevaplarına sitemizden ulaşabilirsiniz. İsterseniz 11.DİL VE ANLATIM DERS KİTABI YILDIRIM CEVAPLARI bağlantısına tıklayarak ders kitabı cevaplarına ulaşabilirsiniz.

 

12. Sınıf Dil ve Anlatım Ders Kitabı Cevapları MHG Yayınları

Fabl, masal, roman, hikaye, şiir, tiyatro gibi sanatsal metin türlerinin ayrıntılı ele alındığı bir ders olan 12.sınıf dil ve anlatım dersi bütün dil bilgisi konularını da kapsayan bir derstir. Bir önceki eğitim öğretim yılında PAŞA YAYINCILIK tarafından çıkarılan 12.sınıf dil ve anlatım ders kitabı, bu eğitim öğretim yılında MHG YAYINCILIK tarafından çıkarılmıştır. Sayfa sayfa hazırladığımız dil ve anlatım 12 ders kitabı cevaplarına sitemizin ana sayfasındaki DİL VE ANLATIM 12 kategorisinden ulaşabilirsiniz. İsterseniz 12.SINIF DİL VE ANLATIM DERS KİTABI MHG CEVAPLARI bağlantısına tıklayarak da ders kitabı çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver