Ortaöğretim Lise Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları 2016-2017

Ortaöğretim Lise Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları 2016-2017

2016-2017 eğitim öğretim yılıyla beraber ortaöğretim Türk edebiyatı dersi kitaplarını da incelemeye başladık. Bu eğitim öğretim yılında bazı ders kitapları değişmezken bazı ders kitapları ise farklı yayınevleri tarafından çıkarılmıştır. Türk edebiyatı dersinin işlenişi değişmezken ders kitaplarının da içeriği değişmemiştir. Bu eğitim öğretim yılında en köklü değişiklik 9. Sınıf seviyesinde olmuştur. 9.sınıf Türk edebiyatı dersi ile dil ve anlatım dersleri birleştirilerek Türk dili ve edebiyatı dersi adı altında birleştirilmiştir. Lise 1 Türk dili ve edebiyatı dersi haftada 5 saat olarak okutulurken bu ders kitabında 10 ünite bulunmaktadır.

 

9. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Yeni Müfredat Cevapları

MEB yayınları tarafından çıkarılan 2016-2017 eğitim öğretim yılı lise 1 Türk dili ve edebiyatı ders kitabı yeni müfredata göre hazırlanmıştır. Ders kitabının içeriği büyük oranda değişmiştir. Bu ders kitabında etkinlik sorularının yoğunluğu azaltılmıştır. Yine diğer ders kitaplarına göre bilgi veren kitap haline dönüştürülmüştür. Yeni 9.sınıf Türk dili ve edebiyatı öğretim materyali olarak da adlandırabileceğimiz bu ders kitabında üç ana hedef belirlenmiştir. Bu üç ana hedef okuma, yazma, sözel iletişim becerileridir. Kitaptaki konular bu becerilere göre ayarlanmıştır. Türk dili ve edebiyatı öğretmeni olarak Türk dili ve edebiyatı ders kitabı cevaplarını sizlere sunuyoruz. Sayfa sayfa hazırladığımız ders kitabı çözümlerimizi cemalaksoy.org sitesinin Türk Dili ve Edebiyatı 9 kategorisinden takip edebilirsiniz.  Yeni öğretim programına uygun Yeni TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI 9.SINIF MEB CEVAPLARI için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz.

10. Sınıf Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Nova Yayıncılık

Bu eğitim öğretim yılında Türk edebiyatı 10.sınıf ders kitabında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. NOVA yayınları tarafından çıkarılan ders kitabının tüm sayfa cevaplarını yine cemalaksoy.org sitemizin Türk Edebiyatı 10 kategorisinde bulabilirsiniz. 10. Sınıf Türk edebiyatı konularını analiz edecek olursak destan dönemi ve özellikleri, ilk İslami eserler, geçiş dönemi ve özellikleri, Oğuz Türkçesinin Anadolu’daki ilk örnekleri, divan edebiyatı, halk edebiyatı gibi konular işlenecektir. Bu konuların ders kitabında etkinlikler ile paralel olarak işlendiğini söyleyebiliriz. NOVA yayıncılık lise 2 Türk edebiyatı kitap cevapları sizi bekliyor. Türk edebiyatı 10.sınıf kitap cevaplarına ulaşmak için isterseniz TÜRK EDEBİYATI 10.SINIF NOVA CEVAPLARI bağlantısına tıklayabilirsiniz.

11.Sınıf Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Ekoyay Yayınları

Türk edebiyatı 11 dersi, zevkli ve önemli konuların işlendiği bir derstir. Bu derste Tanzimat edebiyatı, Servet-i Fünun edebiyatı, Fecr-i Ati edebiyatı, Milli Edebiyat Dönemi gibi son derece Türk edebiyatının önemli konuları işlenmektedir. 2016-2017 eğitim öğretim yılında EKOYAY yayıncılık tarafından çıkarılan ders kitabı okutulurken bunun yanı sıra LİDER yayıncılık ders kitabı da okutulmaktadır. Her iki yayınevine ait ders kitabı çözümlerini Türk dili ve edebiyatı kaynak sitesi cemalaksoy.org’un Türk Edebiyatı 11 kategorisinde bulabilirsiniz. Her iki yayınevine ait ders kitabı cevaplarını sayfa sayfa hazırlayarak sizlere sunduk. İsterseniz TÜRK EDEBİYATI 11 EKOYAY CEVAPLARI bağlantısına tıklayarak 11.sınıf edebiyat kitabı cevaplarına ulaşabilirsiniz.

12. Sınıf Türk Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Lider Yayınları

Türk edebiyatı 12 dersinde Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı işlenmektedir. Bu dönem edebiyatının şiir toplulukları, roman ve hikaye yazarları, öğretici metin yazarları ayrıntılı olarak ele alınmaktadır. Türk edebiyatı 12 ders kitabında ilk olarak öğretici metinler ele alınmıştır. Makale, deneme, fıkra vb. öğretici metin örnekleri ele alındıktan sonra cumhuriyet dönemi şiir anlayışları konusuna geçilmiştir. Bu ünitede farklı şiir anlayışlarına ait örnek metinler incelenerek etkinlik soruları sorulmuştur. Edebiyat öğretmeni  Cemal Aksoy’un kaynak sitesi olan cemalaksoy.org sayesinde lise 4 Türk edebiyatı ders kitabı cevaplarına ulaşabilirsiniz. LİDER yayıncılık 12.sınıf Türk edebiyatı ders kitabı cevapları için sitemizin ana sayfasında bulunan Türk Edebiyatı 12 kategorisine tıklamanız yeterlidir. İsterseniz TÜRK EDEBİYATI 12 LİDER CEVAPLARI bağlantısına tıklayarak ders kitabı çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver