Tarih Öğretmeni Sitesi

Değerli Öğretmen arkadaşlarım.
Bu gün sizlere bir web sitesini tanıtacağım. Bildiğiniz gibi nasıl ki
Türk dili ve edebiyatı Derslerinde baş ucu kaynağınız Cemal Aksoy Türk Dili ve Edebiyatı Sitesi ise aynı şekilde tarih dersleri için de bir baş ucu kaynağı olan bu sitemiz http://www.yahyagungor.net 'tir. 

Tarih Öğretmeni bir arkadaş tarafından birbir emekle hazırlanan web sitesi 2009 yılında bu yana yayın hayatına devam eden köklü bir tarih dersi sitesidir.

Gerek tasarımı ile gerekse kullanıcı dostu menü yapısı ile rakiplerinden ayrıldığı gibi içeriği ile ve barındırdığı dökümanlarla rakiplerine epey fark atarak web dünyasında hak ettiği yeri almıştır. Bu gün Tarih dersi hakkında hangi aramayı yapsanız karşınıza bu nadide site çıkacaktır.

Pekela bu sitede neler var dediğinizi duyar gibiyim.

Öncelikle Tarih dersleri ile muhatap olan her sınıf seviyesinde ki öğrenciler için Tarih dersi yazılı sorularıtarih ders notları, tarih ders kitabı cevapları barındırmaktadır. Tarih öğretmeni arkadaşlar için ise Tarih dersi yıllık planlarıTarih dersi zümreleri gibi idari dökümanları rahatlıkla bulabilirsiniz.

Özellikle ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda çıkan tarih sorularını sizler için tek tek eklediğini mühade ettim. Aşağıda örneklerini maddeler halinde veriyorum. incelemenizi tavsiye ederim.

1-YGS Tarih Çıkmış Sorular
2-LYS Tarih Çıkmış Sorular
3-KPSS çıkmış tarih soruları

istediğiniz sınava ulaşmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Böyle kaliteli ve kullanıcı odaklı siteleri sizlere zaman zaman tanıtmaya çalışacağız. Lütfen Tarih derslerini gerçek manada bu işi yapan sitelerden takip ediniz.

 

 

 

Cevap Ver